Tedavinizden en doğal görünen sonucu almanızı sağlamanın yolları var. Önemli olan size en gerçekçi sonuçları veren doğal görünümlü dudak dolgusu seçmektir. Elbette abartılı bir görünümden kaçınmak istiyorsanız yapılan işlemin beceri seviyesi de son derece önemlidir. Randevunuzu planlamadan önce, en doğal görünümlü dudak dolgusunu elde etmek için bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Dudak Dolgusunun Faydaları

Dudak dolgusu, dudaklarının görünümünden memnun olmayanlar için hızlı bir çözüm sunuyor. Dudaklarınıza daha fazla hacim vererek görünümünüzü güzelleştirebilir. Daha genç bir görünüm için dudak kırışıklıklarını düzeltebilirler. Ayrıca dudaklarınızın bir tarafının doğal olarak diğer tarafa göre daha ince olması durumunda size daha simetrik bir görünüm kazandırabilirler. Dolgu maddelerinin size sunabileceği avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Minimal invaziv prosedür
  • Artan özgüven
  • Düşük komplikasyon riski
  • Geri dönüşümlü

Dudak dolgusu kalıcı değildir. Bu ilk başta bir dezavantaj gibi görünse de aslında büyük bir avantajdır. Kalıcı sonuçlar veren ameliyatın aksine (beğenseniz de beğenmeseniz de), dudak dolguları zamanla erir. Bu, sevmediğiniz bir dudak estetiğine kalıcı olarak takılıp kalma konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına gelir.

Dudak dolgularının kalıcılığı, aldığınız türe ve metabolizmanıza bağlı olarak 9-18 ay kadar sürebilir. Metabolizması hızlı olan kişilerin, yavaş metabolizması olanlara göre daha sık idame enjeksiyonları alması gerekir. Benzersiz ihtiyaçlarınıza göre ideal dudak dolgusu bakım programını ayarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Doğal Görünür?

Esnek jele sahip doğru dermal dolgu maddesini seçmenin yanı sıra, dolgu maddesini ustaca ve hassas bir şekilde nasıl yapılacağını bilen bir enjeksiyon önemlidir. Herkesin kendine has bir dudak şekli vardır. Dr.Sibel Boztaş, onun doğal anatomisini inceler ve doğal görünüm için, onun gelişiminin yerleşimini ve dağılımını belirleme konusunda uzmandır. Enjektörün ideal dudak kalitesini korumak veya oluşturmak için dudaklardaki farklı bölgelerin nasıl az ya da çok dolgunluğa sahip olduğunun anlaşılması gerekir. Dudak dolgunluğu düşünüldüğünde, üst dudağının alt dudağının yaklaşık üçte ikisi kadar dolu olduğu ve mükemmel bir asması oluşmuş bir altın oran vardır. İdeal dudak konturuna aynı anda ulaşmak uzmanlık gerektiren bir uygulamadır.

En doğal görünen dudak dolgusu hangisi?

Dudak dolgusu, genellikle hyaluronik asit içeren dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan bir kozmetik işlemdir. Bu malzeme, cildin doğal yapısına benzer bir şekilde dudakları dolgunlaştırmak ve şekillendirmek için kullanılır. En doğal görünen dudak dolgusu genellikle aşağıdaki faktörlere bağlıdır.

Hyaluronik asit, dudak dolgusu için sıkça kullanılan bir malzemedir. Bu madde cildin doğal yapısına benzer özelliklere sahiptir ve suyu çekme yeteneğiyle bilinir. Uygulama teknikleri, dudak dolgusunun ne kadar doğal göründüğünü etkiler. Uzman bir doktor, dudakların doğal konturlarını taklit etmek ve dengeli bir görünüm elde etmek için doğru uygulama tekniklerini kullanmalıdır. Fazla miktarda dolgu kullanmak, aşırı dolgun ve yapay bir görünüme neden olabilir. Doğal bir görünüm elde etmek için dudakların orantılı bir şekilde dolgunlaştırılması önemlidir.

Herkesin dudak yapısı farklıdır. Uygulama öncesinde doktorunuzun dudaklarınızın doğal yapısını anlaması ve bu doğallığı koruma amacıyla dolgu uygulamasını kişiselleştirmesi önemlidir. Unutulmamalıdır ki, dudak dolgusu sonuçları kişisel tercihlere ve doğal dudak yapısına bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, dudak dolgusu yaptırmadan önce deneyimli bir uzman olan Dr. Sibel Boztaş’a danışmak önemlidir.  Dudak Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğal Görünümlü Dudak Dolgusunu Kimler Yaptırır?

Her türlü kozmetik tedavi gibi dudak dolgusu yaptırma kararı da son derece kişiseldir. İnsanların dudakları her şekil ve boyutta olabilir; bunda yanlış bir şey yok. Ancak dudaklarınızın görünümünden utanıyorsanız veya mutsuzsanız, onları dolgunlaştırmanın yanlış bir yanı yoktur. İnsanların doğal görünümlü dudak dolgusu yaptırmaya karar vermesinin bazı yaygın nedenleri şunlardır:

  • Üst veya alt dudakları alışılmadık derecede ince olan
  • Yaşlanma nedeniyle dudaklarının hacmini kaybetmiş olanlar
  • Dudak kırışıklıkları ve çizgileri düzeltmek isteyenler
  • Asimetrik dudakları olanlar
  • Daha dolgun dudak isteyenler

Dudak dolguları yaşlanma sürecini durdurmaz ancak dudaklara hacim kazandırarak yaşlanmanın kapatılmasına yardımcı olur. Ayrıca tamamen size özel, tamamen özelleştirilmiş bir görünüm elde etmenize de yardımcı olur.