DUDAK DOLGUSU

Dudak Dolgu Uygulaması

Ankara Dudak dolgusu; küçük injeksiyonlar ile dudaktaki hacim eksikliğinin veya bazı yapısal/oransal bozuklukların giderilmesini, dudak kontürlerinin belirginleşmesini, doldurulmasını ve güzelleşmesini sağlayan bir yöntemdir.  Uygulama öncesinde dudaklara anestezik krem ve/veya injeksiyonlarla uyuşturularak, dolgu maddeleri çok ince iğneler ile enjekte edilir. Özellikle ince dudak yapısına sahip kişiler dudaklarının daha dolgun, hacimli gözükmesi için dolgu uygulamalarından yararlanırlar.

Dudak dolgusu ile neler yapılabilir?

Dolgu ile birçok işlem yapılabilmektedir.

  • Dudak dolgunlaştırma, hacim kazandırma
  • Dudakların şekillendirilmesi
  • Asimetri ve simetri bozuklukları giderilir
  • Sarkmalara karşı düzeltme
  • Dudaklara kontur yapılması
  • Yapılan konturun belirginleştirilmesi

 Dudak dolgusunun yan etkileri nelerdir?

Uzman Hekimler tarafından uygulanması gereken bir işlemdir. Deneyimsiz kişiler tarafından yapılırsa istenmeyen sonuçlar elde edilebilir. Bu yüzden yan etkiler sıklıkla yaşanabilir. Bunun haricinde çok fazla riskli bir uygulama değildir. Hafif morarma, kızarıklık ve şişlik dışında yan etki görülmez. Bu etkiler de birkaç gün içinde kendiliğinde geçer.

Dudak dolgusu ne kadar sürede yapılır, kalıcılığı ne kadar sürer?

Dudak dolgusu uygulamaları oldukça pratik ve kısa süren uygulamalardır ve 15-20 dakika sürmektedir. Uygulama öncesi lokal anestezik krem ile bölge uyuşturulur, çok ince bir iğne ile dudağa dolgu maddesi dikkatli bir şekilde enjekte edilir. Morarma riskini minimuma indirmek için ucu sivri olmayan kanül dediğimiz aparatlar kullanılır. Dudak dolgusunun kalıcılığı kişilerin cilt tipine göre değişir ve ortalama olarak 9-12 ay arasında etkilidir. Bu süre, kişilerin metabolik yapısına göre bazen daha uzun sürebilmektedir.

Dudak dolgusu etkisini ne zaman gösterir?

Dudak dolgusu İşlemi yapıldığı anda hemen sonuç verir, aynaya bakıldığında değişiklik ve etkisi hemen fark edilebilir. Fakat yüz anatomisine ve oranlarına uygun yapılan dudak dolgusu işlemleri dışarıdan naturel bir görünüm sağlar.

Dudak dolgusu yapılırken ağrır mı?

Geçmişte yapılan dudak dolgusu enjeksiyon işlemleri sırasında çok az bir miktar ağrı olabilmekteydi, fakat günümüzde, bazı özel dudak dolguları, lokal bir anestezik olan lidokain içerdiği için enjeksiyon ağrısını azaltarak konforlu bir deneyim sağlar.

Dudak dolgusu ile dudakların şekli değiştirilebilir mi?

Dudaklar, deneyimli bir hekim tarafından doğru enjeksiyon teknikleri ile işlem öncesi tam olarak planlandığı gibi şekillendirilebilmektedir. Dudak konturlarının tedavisi ile yüz ifadesinde daha estetik sonuçlar elde edilebilmektedir. Burun dolgusu yazımızı da buradan ulaşabilirsiniz.

Son Yazılar

Estetik Uygulamalar

Bademcik Ameliyatı Burun Burun Estetiği Burun estetiği ankara Dudak Dolgusu Ankara Kulak Mezoterapi

OP. DR. SİBEL BOZTAŞ

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı