Ankara Dudak dolgusu tavsiye arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere bu uygulama hakkında kısa bilgiler verecektir. Dudakların hacim kazanması ve daha güzel görünmesi için insan doğasına özdeş hyalüronik asitin dudağa enjekte edilmesidir. Kozmetik bir işlemdir, cerrahi müdahale gerektirmez.

Dudak Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Doktorunuzla beklentinizin tam ne olduğunun konuşulması ve ortaya çıkacak görüntünün nasıl olmasının beklendiğinin konuşulması gerekir. Karar verildikten sonra dudak bölgesine lokal anestezi için krem sürülür veya diş etinden lokal anestezi yapılır. Böylelikle işlem boyunca ağrı hissedilmesinin önüne geçilmiş olur. Anestezi etkisini gösterdikten sonra çok ince uçlu bir iğneyle dudak dolgusu uygulaması derinin orta tabakasına enjekte edilir.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

Ankara’da Dudak dolgusu; dudaklarının inceliğinden, şeklinden, çizgilenmesinden rahatsız olan kişilere uygulanabilir. Dudak dolgusu ile dudak hacimlenir, şekillenir, simetrik hale getirilir. Dudak çizgisinin belirsizliğinden veya şeklinden rahatsız olan kişiler de dudak dolgusuyla istedikleri görünümü elde edebilir. Uygulama öncesinde kişinin istediği dudak şekli ve dolgunluk seviyesi belirlenir ve kişinin istediği dudak görünümünü sağlamak amaç edinilir.

Dolguda Kullanılan Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronik asit bir polisakkarit yani çoklu doğal şekerdir ve insan vücudunda, tüm canlılarda olduğu gibi doğal olarak bulunur. Dolguda kullanılan Hyalüronik asit daha güvenli ve daha uzun ömürlüdür. Ayrıca bu dolgu maddesi kendi hacminden birkaç kat fazla su tutabilir. Bu yüzden çok ideal ve en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Vücutta zaten doğal olarak bulunan bu madde alerji yapmaz, önemli bir yan etkisi ve riski yoktur.

Dolgu Dudakta Nasıl Bir Etki Yaratır? Ankara dudak dolgusu tavsiye

Dudak dolgusunun uygulanması sonucunda;

– Dudağı dolgunlaştırır.

– Dudağın genç görünmesi sağlar.

– Dudağı şekillendirme, kontürlerini belirginleşmesini sağlar.

– Dudaktaki şekil bozukluklarını gidermek için uygulanabilir.

Anatomik olarak üst dudak alt dudağa göre daha incedir. Dudak dolgusunda en sık uygulanan yöntem üst dudağın hacminin arttırılması ve estetik bir görüntü kazandırılmasıdır. Ayrıca kusursuz dudak bileşenlerini elde etmek uygulanabilir.

Dudak yapısı zaman içinde şekil değişikliklerine ve yaşlanmaya maruz kalmaktadır. Konuşurken, gülerken, üzülürken, somurturken kısaca uyanık olduğumuz tüm süre boyunca hareket halindededir. Böylece dudaklarımız vücudumuzda en çok dikkatin yoğunlaştığı detayların başında gelir. Dudaklarınız zamanla yaşlanır.

Kimler Dudak Dolgusu Yaptıramaz?

Hyalüronik asit içeren dudak dolgusunun herhangi bir zararı bulunmasa da bazı durumlarda dudak dolgusu yapılması tavsiye edilmez.

  • Hamile ve emziren kişilerin dudak dolgusu yaptırması tavsiye edilmez.
  • Otoimmün hastalıklara sahip kişilerin hastalıklarının aktif olduğu dönemde,
  • Uçuk enfeksiyonun aktif olduğu dönemde,
  • Dudağında açık yara bulunan kişilere dudak dolgusu yapılmaz.

Ankara Dudak Dolgusu Yapan Doktor

Ankara’da dudak dolgusu yapan doktor arıyorsanız,  merak ettikleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.  Böylece sizleri bu konuda detaylı bir şekilde bilgilendirmek isteriz. Ankara dudak dolgusu  kliniğimizde sizlere en kaliteli dudak dolgusu işlemini uygulamaktır. Sizleri memnun olarak kliniğimizden ayrılmanızı sağlamaktır.