Çankaya Dudak dolgusu tavsiye arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere bu uygulama hakkında kısa bilgiler verecektir. Dudakların hacim kazanması ve daha güzel görünmesi için insan doğasına özdeş hyalüronik asitin dudağa enjekte edilmesidir. Kozmetik bir işlemdir, cerrahi müdahale gerektirmez.

Doktorunuzla beklentinizin tam ne olduğunun konuşulması ve ortaya çıkacak görüntünün nasıl olmasının beklendiğinin konuşulması gerekir. Karar verildikten sonra dudak bölgesine lokal anestezi için krem sürülür veya diş etinden lokal anestezi yapılır. Böylelikle işlem boyunca ağrı hissedilmesinin önüne geçilmiş olur. Anestezi etkisini gösterdikten sonra çok ince uçlu bir iğneyle dudak dolgusu uygulaması derinin orta tabakasına enjekte edilir.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

Çankaya’da Dudak dolgusu; dudaklarının inceliğinden, şeklinden, çizgilenmesinden rahatsız olan kişilere uygulanabilir. Dudak dolgusu ile dudak hacimlenir, şekillenir, simetrik hale getirilir. Dudak çizgisinin belirsizliğinden veya şeklinden rahatsız olan kişiler de dudak dolgusuyla istedikleri görünümü elde edebilir. Uygulama öncesinde kişinin istediği dudak şekli ve dolgunluk seviyesi belirlenir ve kişinin istediği dudak görünümünü sağlamak amaç edinilir.

Dolguda Kullanılan Hyalüronik Asit Nedir?

Hyalüronik asit bir polisakkarit yani çoklu doğal şekerdir ve insan vücudunda, tüm canlılarda olduğu gibi doğal olarak bulunur. Dolguda kullanılan Hyalüronik asit daha güvenli ve daha uzun ömürlüdür. Ayrıca bu dolgu maddesi kendi hacminden birkaç kat fazla su tutabilir. Bu yüzden çok ideal ve en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Vücutta zaten doğal olarak bulunan bu madde alerji yapmaz, önemli bir yan etkisi ve riski yoktur.

 

Dolgu Dudakta Nasıl Bir Etki Yaratır? Çankaya dudak dolgusu tavsiye

Dudak dolgusunun uygulanması sonucunda;

 • Dudağı dolgunlaştırır.
 • Dudağın genç görünmesi sağlar.
 • Dudağı şekillendirme, kontürlerini belirginleşmesini sağlar.
 • Dudaktaki şekil bozukluklarını gidermek için uygulanabilir.

Anatomik olarak üst dudak alt dudağa göre daha incedir. Dudak dolgusunda en sık uygulanan yöntem üst dudağın hacminin arttırılması ve estetik bir görüntü kazandırılmasıdır. Ayrıca kusursuz dudak bileşenlerini elde etmek uygulanabilir.

Dudak yapısı zaman içinde şekil değişikliklerine ve yaşlanmaya maruz kalmaktadır. Konuşurken, gülerken, üzülürken, somurturken kısaca uyanık olduğumuz tüm süre boyunca hareket halindededir. Böylece dudaklarımız vücudumuzda en çok dikkatin yoğunlaştığı detayların başında gelir. Dudaklarınız zamanla yaşlanır.

Çankaya Dudak Dolgusu Yapan Doktor

Çankaya’da dudak dolgusu yapan doktor arıyorsanız,  merak ettikleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.  Böylece sizleri bu konuda detaylı bir şekilde bilgilendirmek isteriz. Çankaya dudak dolgusu  kliniğimizde sizlere en kaliteli dudak dolgusu işlemini uygulamaktır. Sizleri memnun olarak kliniğimizden ayrılmanızı sağlamaktır.

Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dudak dolgusundan sonra doktor tarafından verilen tavsiyelere uyulması işlemden elde edilecek etkinin uzun sürmesi adına önemlidir. İşlemden sonra dikkat edilmesi gerekenler ise şöyle:

 • Uygulamanın ardından 24 saat boyunca dudaklara krem, ruj, makyaj temizleyici sürülmemelidir. Dudaklar yıkanmamalıdır.
 • İşlemin hemen sonrasında aşırı sıcak ya da soğuk içecek ve yiyecekler tüketilmemelidir. Yeme içme işlemden 2-3 saat sonra yapılmalıdır.
 • Dudaklar temizlenirken ovuşturulmamalıdır.
 • Yeni uygulanmış dolgu maddesinin ezilmemesi için dudaklara basınç uygulayacak tüm işlemlerden uzak durulmalıdır.
 • Dişler fırçalanabilir ancak dikkatli olunmalıdır.
 • Yemek yerken sert çiğnemeden uzak durulmalıdır.
 • Egzersiz 2.gün itibariyle yapılmalıdır.
 • İşlemden sonraki ilk 1-2 saat dudaklar fazla büzülmemelidir.
 • İlk 3 gün yumuşak besinler tüketilmeli, sıcak soğuk temastan kaçınılmalı, sıcak banyodan uzak durulmalı, hamam ya da solaryuma gidilmemeli, spor yapılmamalı, güneşten kaçınılmalı, havuza denize girilmemelidir.
 • 1 hafta düzenli bir şekilde dudak nemlendiricisi kullanılmalıdır.
 • Dudak dolgusundan sonra sigara kullanımı için doktorla görüşülmelidir.