BURUN DOLGUSU

Burun Dolgusu Uygulaması

Ameliyatsız burun dolgusu, küçük çökmeler veya şekil bozuklukları var ise , küçük çıkıntılı bir buruna sahipseniz burun dolguları ile bu durum düzeltilir. Burun yüz anatomisinin bütünlüğünde önemli bir belirleyicidir. Yüzün dikkati çeken özelliğidir ve yüz estetiğinin başlıca belirleyicisidir. Eğer burnun şekli, estetik olarak memnun edici ve yüz ile uyumlu ise, dikkatler gözlerin güzelliğine yoğunlaşır. Çünkü şekli iyi olmayan bir burun dikkatleri gözlerin üzerinden alır ve yüz can sıkıcı olarak görünebilir.

Burun dolgu ankara

Burun dolgu ankara

Burun Dolgusu Nedir?

Burun Dolgusu ANKARA  ameliyatsız Burun Estetiği işlemi yaygın olarak yapılmaktadır. Burada önemli olan uygun olan hastayı seçmektir. Uygun hastalarda estetik burun ameliyatına gerek kalmadan, yüz gençleştirmede kullanılan hyaluronic acid içeren  dolgular ile buruna küçük dokunuşlar yaparak olumlu sonuçlar alınabilmektedir..

Burun Dolguları özellikle hafif kemeri olan, burun ucu düşük, ince derili, burnu büyük olmayan hastalarda işe yarar. Aynı zamanda estetik burun ameliyatından korkan hastalar için de iyi bir seçenek olabilir. Burun Dolguları yapılırken burun anatomisinin çok iyi bilmek gerekir. Çünkü burun derisi çok iyi kanlanan, damarların birbiriyle ağ yaptığı bir yapıdır. Bu yüzden burun dolgularının çok dikkatli yapılması gerekir. Aksi halde istenmeyen bazı durumlarla karşılaşılabilmektedir.

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Buruna uygulanan dolgu bölgeye ve cilde verilen miktara göre değişkenlik gösterse de ortalama bir yıl ile bir buçuk yıl arasındadır.

Burun Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Genel anlamda ağrısız ve acısız bir işlemdir. Burun dolgusu işlemi cerrahi bir uygulama olmadığı için işlem öncesi bölgeye anestezik kremlerle uygulanan hafif anestezi işlemi yeterli olmaktadır. Bu işlemin ardından hedef bölgelere dolgu malzemesiuygulanır ve işlem ortalama 30 dakikada tamamlanır. Burun dolgusunun en büyük avantajlarından biri dolgunun etkisinin hemen ortaya çıkması ve işlemden hemen sonra normal hayata geri dönülebilmesidir.

Ameliyatsız burun estetiği tedavisiyle:

  • Hafif burun eğrilikleri düzeltilir
  • Burundaki çukur alanlar doldurulabilir
  • Burun ucu kaldırılır
  • Simetrik olmayan burun görünümü
  • Burunun sırtı düzleştirilerek burnun üst bölgesi düzeltilir
  • Burun ile dudak arasındaki bölge daha belirgin hale getirilir
  • Ameliyatı sonrası oluşan deformasyonlar giderilir

Burun Dolgusunun Avantajları Nedir?

Dolgusunun avantajı burundaki estetik açıdan rahatsızlık veren düzeltmelerin ameliyatsız ve zahmetsiz bir şekilde  yapılabilmesidir. Çünkü burun ameliyatı daha uzun, meşakkatli ve ağrılı bir süreçtir ve herkes bu süreci yaşamak istemez. Burun dolgu uygulaması on ile on beş dakika gibi oldukça kısa bir sürede gerçekleşir ve işlem esnasında vücut üzerinde kalıcı olabilecek her hangi bir iz bırakma gibi riskide olmamaktadır. Bu yüzden burun dolgusu oldukça avantajlı bir uygulamadır. Ayrıca tedavide kullanılan dolgu malzemesi ciltle uyumlu olduğu için herhangi bir alerjik reaksiyon yaşanmaz. Ayrıca burun dolgusu tedavisinin fiyatları ameliyatlı burun estetiği operasyonlarına oranla oldukça uygundur. Burun dolgusu uygulaması ameliyatı düşünen ama henüz karar vermemiş olan ya da ameliyat olmak istemeyen kişiler için iyi bir seçenektir.

Son Yazılar

Estetik Uygulamalar

Bademcik Ameliyatı Burun Burun Estetiği Burun estetiği ankara Kulak Mezoterapi

OP. DR. SİBEL BOZTAŞ

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı