Doğal burun estetiği yapan doktor arayışları her zaman ön palanda olmuştur. Kulak burun boğaz doktoru olarak burunda bulunan sağlık sorunlarını giderirken bir yandan da  normal anatomisi dışına çıkmayarak görüntüyü iyi hale getiren operasyonlardır. Estetikle tamamen değişen burnumuzun dış görünüşü değişir. Bununla beraber doğal ve sağlıklı estetik çerçevesinde olması da önemlidir. Burnu estetik ameliyatlarında en önemli unsur nefes almayı iyileştirmek ve doğal görüntüyü sağlamak olacaktır. Hastada hem doğal, hem de güzel görünen bir burun yaratmak estetik cerrahisinin amacıdır. Gerçekten iyi yapılmış bir burnun ameliyatlı olduğunu anlaşılmaması ve güzel bulunması gerekir. Doğal olması yüzünüzle tam uyumlu, size özel olmasını, estetik olması ise güzel olup tüm detayları içermesini tarifler.

Doğal Ve Kişiye Özel Doğal Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Planlanır?

Muayenenize burununuz ile ilgili şikayetlerini dinleyerek başlanır. Burnunun şeklini, içerisini, çene kapanışını ve diş dizilimlerini, alnının ve elmacık kemiklerinin yapısını muayene edilir. Gerekli hastalarda tomografi gibi görüntüleme tekniklerine başvurulabilir. Fotoğraflar üzerinden çeşitli simülasyonlar ile yüze en çok yakışacak olan sonuca doktorunuz ile beraber karar verirsiniz.

Doğal Burun Estetiği Olmadan Önce Muayene Nasıl Olur?

Doğal burun estetiği konusunda hasta ve doktorun sonuçtan tatmin olmaları oldukça önemli. Hem kişinin yüzüne giden hem de fonksiyonel olarak sıkıntı yaşanmayan bir operasyonun sonucu her iki tarafında istediği bir sonuçtur. Bu nedenle muayene esnasında hastamız ile gerçekleştirdiğimiz karşılıklı diyalog çok önemli. Hastamızın istek ve beklentileri ile yapılacak ameliyatın sonuçları açıkça konuşuruz. Özellikle doğal bir sonuç isteniyorsa yüzdeki tüm oran ve açılar dikkate alınır. Yani yüz bir bütün olarak görülür. Operasyon buna göre planlanır.

Doğal Burun Estetiğinde Görünümü Ne Etkiler?

Kişinin yüz yapısına uygun bir şekilde gerçekleştirilir. Estetik burun ameliyatı kişinin yüz yapısına en uygun şekilde yapılmalıdır. Eğer ki farklı bir tercih ya da istek varsa hasta tarafından doktora bildirilmeli ve doktor ile değerlendirme yapılmalıdır. Çünkü doğal burun estetiği ile burunun fonksiyonlarında hiçbir kayıp yaşanmamalıdır. Ayrıca hastanın farkında olmadığı yapısal sorunlar varsa onlarda giderilmelidir. Bunun için uzman doktorun görüşü ve tavsiyeleri çok önemlidir. Eğer doğal bir görünüm tercih ediyorsanız, yüz yapınızın doğasına en uygun olan tercih edilmelidir.

Burun Estetiğinde Yaş Sınırı Kaçtır?

Burun estetiğinde yaş sınırı hastanın belirli bir yaşa gelmesi beklenmektedir. Ameliyat olacak kişinin kemik ve kıkırdak gelişiminin tamamlanması gerekmektedir. Burun gelişimi tamamlaması kadınlarda, erkeklere göre erken olur. Erkeklerde boy ve yüz ve burun uzaması 18 yaşına kadar sürer. Bu konuyla ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Burun estetiği Ankara

Burun Estetiğinde Yaş

Yüz Tipine En Uygun Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Yüz tipine en uygun burun estetiği şekli belirlenirken simetri ve orantı dikkate alınır. Bunun yanında kişinin yüz tipide önemlidir. Yüz şekliniz yaşınıza, cinsiyetinize, etnik kökeninize ve hatta kişiliğinize bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Burnu özel kılan bir diğer önemli faktör de yüze şekil vermesi ve çekicilik kazandırmasıdır. Burun bölgesindeki herhangi bir sorun ya da estetik kaygısı nedeniyle burun estetiği yaptırabilir.

Burun estetiği

Yüz Tipine En Uygun Burun Estetiği