Dolgu tekniği burundaki hafif kemerli burun görüntüsünü ortadan kaldırmak için de uygulanabiliyor. Ameliyatsız burun kemeri görünümünü düzeltmek için hyarülonik asit ihtiva eden geçici dolgu işlemi  uygulaması yapılabilir. Üstelik bu işlem acısız ve ağrısız olarak gerçekleştiriliyor.

Burun dolgusu ile hangi kusurlar ameliyatsız düzeltilebilir?

Burun dolgusu ile düşük burunların yukarı kaldırılması yapılabilmektedir.  Çok büyük olmayan burunlarda hafif kemer kusurlarının düzeltilmesi yapılır. Ayrıca geçirilmiş travma sonrası eğrilik ve çökmeler hafif düzeydeki eğrilikler ve kısmi çökmeler ameliyatsız olarak yapılabilmektedir.

Hafif kemerli burun ameliyatsız düzelir mi?

Kemerli burun estetiği, günümüz tıp teknolojisi ile hem ameliyatlı hem de ameliyatsız olarak tedavi edilmektedir. Kemerli burun yapısına bağlı olarak detaylı bir muayenenin ardından operasyon türüne uzman bir hekim Dr. Sibel Boztaş tarafından karar verilmektedir. Hafif kemerli burun ameliyatsız olarak hyalüronik asit uygulaması ile geçici dolgu olarak uygulanmaktadır. Böylece uygulanacak olan her iki işlem de ağrısız ve acısız olarak yapılmaktadır.

Burun Dolgusu Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği, küçük çökmeler veya şekil bozuklukları var ise , küçük çıkıntılı bir buruna sahipseniz burun dolguları ile düzeltilir. Genelde burun dolgusu burun kemerini belirsizleştirmek, burun ucunun projeksiyonunu artırmak ve sivriltmek ve burun kalkıklığını artırmak için kullanılır.  Burun yüz anatomisinin bütünlüğünde önemli bir belirleyicidir. Yüzün dikkati çeken özelliğidir ve yüz estetiğinin başlıca belirleyicisidir. Eğer burnun şekli, estetik olarak memnun edici ve yüz ile uyumlu ise, dikkatler gözlerin güzelliğine yoğunlaşır.

Burun dolgusu ağrı yapar mı?

Burun Dolgusu Ağrı Yapar Mı?

Burun dolgusu ağrı yapar mı sorusu sıklıkla sorulan sorular arasında yer alır.  Ameliyatsız yapılan bir işlem ve dolgu uygulamaları arasında da konforlu bir işlemdir. Dolgu öncesi uyuşturucu krem yardımıyla hissizleştirilir. Bu nedenle burun dolgusu ağrı açısından çok konforlu bir işlemdir. Çünkü  burun dolgusu iğneler kullanılarak yapılmaktadır. Ağrı miktarı çok olmasa da, kişiden kişiye değişen miktarlarda uygulama esnasında ağrı ortaya çıkabilir.

Burun dolgusu tedavisiyle,

  • Hafif burun eğrilikleri düzeltilir.
  • Burundaki çukur alanlar doldurulabilir.
  • Burun ucu kaldırılır.
  • Simetrik olmayan burun görünümü
  • Burunun sırtı düzleştirilerek burnun üst bölgesi düzeltilir.
  • Burun ile dudak arasındaki bölge daha belirgin hale getirilir.
  • Ameliyatı sonrası oluşan deformasyonlar giderilir.