Dudak dolgusu doktor önerisi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere bu uygulama hakkında kısa bilgiler verecektir. Dudakların hacim kazanması ve daha güzel görünmesi için insan doğasına özdeş hyalüronik asitin dudağa enjekte edilmesidir. Kozmetik bir işlemdir, cerrahi müdahale gerektirmez.

Dudak Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Doktorunuzla beklentinizin tam ne olduğunun konuşulması ve ortaya çıkacak görüntünün nasıl olmasının beklendiğinin konuşulması gerekir. Karar verildikten sonra dudak bölgesine lokal anestezi için krem sürülür veya diş etinden lokal anestezi yapılır. Böylelikle işlem boyunca ağrı hissedilmesinin önüne geçilmiş olur. Anestezi etkisini gösterdikten sonra çok ince uçlu bir iğneyle dudak dolgusu uygulaması derinin orta tabakasına enjekte edilir.

Dolgu Dudakta Nasıl Bir Etki Yaratır? Dudak Dolgusu Doktor Önerisi

Dudak dolgusunun uygulanması sonucunda;

– Dudağı dolgunlaştırır.

– Dudağın genç görünmesi sağlar.

– Dudağı şekillendirme, kontürlerini belirginleşmesini sağlar.

– Dudaktaki şekil bozukluklarını gidermek için uygulanabilir.

Anatomik olarak üst dudak alt dudağa göre daha incedir. Dudak dolgusunda en sık uygulanan yöntem üst dudağın hacminin arttırılması ve estetik bir görüntü kazandırılmasıdır. Ayrıca kusursuz dudak bileşenlerini elde etmek uygulanabilir.

Dudak yapısı zaman içinde şekil değişikliklerine ve yaşlanmaya maruz kalmaktadır. Konuşurken, gülerken, üzülürken, somurturken kısaca uyanık olduğumuz tüm süre boyunca hareket halindededir. Böylece dudaklarımız vücudumuzda en çok dikkatin yoğunlaştığı detayların başında gelir. Dudaklarınız zamanla yaşlanır. Ayrıca dudak dolgusunda doktor önerisini dikkate almak gerekir.

Dudak Dolgusu Kalıcı Süresi Uzatılabilir Mi?

Dudak dolgusunun kalıcılığı hususunda ise bireylerin metabolizma ve mimikleri oldukça önemlidir. . Bu nedenle çok tez canlı, hareketli hastaların dudak dolgusu  genellikle diğer hastalara göre daha kısadır. Dolgu en azından etkinliği azalsa bile dudakta 9-12 ay kalmalıdır. Birçok hastada mevcut dolgunun üzerine yapılan ikinci veya üçüncü dolgu sayesinde Dudak Dolgusu Kalıcı Süresi uzatılabilmektedir. Çünkü önceki dolguların kullanılması sayesinde sonraki enjeksiyonlarla beraber dudakların öncekine göre daha iyi şekillendirilmesi, hacminin artırılması ve dudakların biçimlenmesi sağlanabilmektedir.