Burun dolgusu ağrı yapar mı sorusu sıklıkla sorulan sorular arasında yer alır. Burun dolgusu ameliyatsız yapılan bir işlem ve dolgu uygulamaları arasında da konforlu bir işlemdir. Dolgu öncesi uyuşturucu krem yardımıyla hissizleştirilir. Bu nedenle burun dolgusu ağrı açısından çok konforlu bir işlemdir. Dolgusu iğneler kullanılarak yapılmaktadır ve ağrı miktarı çok olmasa da, kişiden kişiye değişen miktarlarda uygulama esnasında ağrı ortaya çıkabilir.

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Burun dolgusunun kalıcılığı, kullanılan dolgu maddesinin özelliklerine ve kişinin biyolojik yapısına bağlı olarak değişir. Genellikle hyaluronik asit içeren dolguların kalıcılığı ortalama 6-18 aydır. Bu süre sonunda dolgunun etkisi azalır ancak aynı dolgu uygulaması yeniden yapılarak etki süresi uzatılabilir.

Burun Dolgusu Mu Ameliyat Mı?

Burun dolgusu geçici bir uygulamadır bu nedenle kalıcı bir çözüm için burun ameliyatı en iyi seçenektir. Ameliyat olamayacak ek hastalığı olanlar, ameliyat olmaktan korkanlar, burun minimal değişiklik isteyenler için burun dolgusu iyi bir seçenektir.

Burun dolgusunun avantajları nelerdir?

Burun dolgusu estetiği hastalara birçok avantaj sunmaktadır. Ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyatı düşünen fakat henüz karara varamamış birçok hasta için iyi bir seçenektir. Böylece rötuşların gerçekleştirilmesi çok kolaydır. Çünkü belirli bir bölgeye az miktarda dolgu eklemek için basit bir enjeksiyon yapılması yeterlidir. Bu özellikleriyle, burun, enjeksiyonlarla arzu edilen sonuç elde edilinceye kadar “şekillendirilebilir”. Ve üçüncü olarak, burun dolgusu cerrahi tekniklere kıyasla çok daha ekonomiktir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Dolgusu Kalıcılığı Ne Etkiler?

Kemik ve kıkırdak dokuda değişiklik yapılmadan uygulanır. Dolayısıyla bu işlem ömür boyu kalıcı değildir. Ameliyatsız burun estetiği dolgusu 18 aya kadar kalıcı olabilir. İşlemin kalıcılığı bazı faktörler ile doğru orantılıdır.

  • Hastanın genetik cilt yapısı,
  • Uygulamayı gerçekleştiren hekimin deneyimi,
  • Uygulamada kullanılacak dolgu malzemesinin tipi ve kalitesi.

Bu faktörler, uygulamanın kalıcılık süresinde belirleyicidir. Böylece dolgu etkisini yitirmeye başladığında pratik bir şekilde tekrarlanabilir. Ankarada Burun dolgusu yapan yer ve doktor arayışınızı karşılayabiliriz. Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ankarada burun dolgusu

Ankarada burun dolgusu

Burun dolgusu; ameliyatsız burun estetiği tedavisiyle,

  • Hafif burun eğrilikleri düzeltilir.
  • Burundaki çukur alanlar doldurulabilir.
  • Burun ucu kaldırılır.
  • Simetrik olmayan burun görünümü
  • Burunun sırtı düzleştirilerek burnun üst bölgesi düzeltilir.
  • Burun ile dudak arasındaki bölge daha belirgin hale getirilir.
  • Ameliyatı sonrası oluşan deformasyonlar giderilir.