Ameliyatsız burun estetiği , küçük çökmeler veya şekil bozuklukları var ise , küçük çıkıntılı bir buruna sahipseniz burun dolguları ile düzeltilir. Burun dolgusu olarak en sık kullanılan ajan hyaluronik asit içeren ürünlerdir. Bu ürünlerin kalıcılığı 1-1,5 yıldır.  Genelde burun dolgusu burun kemerini belirsizleştirmek, burun ucunun projeksiyonunu artırmak ve sivriltmek ve burun kalkıklığını artırmak için kullanılır.  Burun yüz anatomisinin bütünlüğünde önemli bir belirleyicidir. Yüzün dikkati çeken özelliğidir ve yüz estetiğinin başlıca belirleyicisidir. Eğer burnun şekli, estetik olarak memnun edici ve yüz ile uyumlu ise, dikkatler gözlerin güzelliğine yoğunlaşır.

Burun Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Genel anlamda ağrısız ve acısız bir işlemdir. Burun dolgusu işlemi cerrahi bir uygulama olmadığı için işlem öncesi bölgeye anestezik kremlerle uygulanan hafif anestezi işlemi yeterli olmaktadır. Bu işlemin ardından hedef bölgelere dolgu malzemesi uygulanır ve işlem ortalama 30 dakikada tamamlanır. Burun dolgusunun en büyük avantajlarından biri dolgunun etkisinin hemen ortaya çıkması ve işlemden hemen sonra normal hayata geri dönülebilmesidir.

Ameliyatsız Burun Dolgusu Estetiği kimlere yapılır ya da yapılmalıdır?

Yaşa bağlı bozukluklar, sigara kullanımına bağlı bozukluklar, güneş ve yer çekiminin sonucu olan sarkmalar, ciltte zamanla kollojen azalması ve kırışıklıkların oluşması sonucu bunları giderilmesinde yapılmalıdır.   Oluşan sarkıklıklar ve  çukurlar dolgu estetiği ile tek işlemle ya da birkaç seansta düzeltilirler. Ankara Burun Dolgusu  hacim yetersizliği olan  ya da doku azalması olan alana yapılan takviye işlemidir.

Burun dolgu ankara

Burun dolgu ankara

Burun Dolgusu Burnu Büyütür Mü?

Ameliyatsız burun estetiğinde hastalarımızın endişelendiği konulardan bir tanesi de uygulanan dolguyla birlikte burnunun büyümesidir. Aksine uyguladığımız dolgular burnunuzu inceltmekte yüzünüze daha uygun şekilde daha ince olur. Ayrıca ucu kalkık bir burunla daha hoş bir ifadeye sahip olabilirsiniz.

Burun Dolgusu Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Bu konuda dile getirilmesi gereken en önemli nokta burun küçültmede kullanılmamasıdır. Yani burun dolgusu burun küçültme işleminde daha orantılı bir görünüm elde edilmek için tercih sebebidir.

  • Burun dolgusu ile burun ucu düşüklüğü giderilebilir.
  • Burunun kanatlarının gülme gibi durumlarda fazla hareketlenmesinin önüne geçilebilir.
  • Düşük burun ucuna bağlı iyi nefes alamayan burunda fonksiyonel amaçlı yani daha iyi nefes için
  • Burun eğrilikleri giderilebilir. Eğriliğin derecesi de uygulama için önemlidir.
  • Burun estetiği ameliyatından sonra ortaya çıkan sorunların giderilmesinde tercih edilebilir.
  • Burundaki asimetriler giderilebilir.
  • Burunla alın ilişkisi arasındaki sorun düzeltilir.
  • Burun sırtındaki pürüz düzleştirilebilir.