Çankaya burun estetiği doktor önerisi  isteyen sizlere yardımcı olmak isteriz. Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanı Sibel Boztaş tecrubesi ile yapılan Rinoplasti ameliyatında amaç burun şekil bozukluğunu düzeltmektir. Burun içinde nefes almaya engel oluşturan kemik eğrilikleri (deviasyon) ameliyatı ile birlikte yapılması mümkündür. Genellikle burun küçültmek olarak bilinen rinoplasti de bazen burunu büyültmek içinde yapılır.

Çankaya Burun Estetiği Cerrahisinde Belirlenen Hedef Nedir?

Çankaya rinoplasti (Burun Estetiği) ameliyatında amaç, yüz ile uyumlu doğal ve daha iyi görünen  burun oluşturmaktır. Yüzünüze en uygun burunu yapmak en başarılı sonuç olarak kabul edilir. Burunun bazı yerleri küçültülürken bazı yerlerinin büyültülmesi ile yüzde iyi görünen burun sağlanmaya çalışılır. Ameliyatın sonucu sadece cerrahın yeteneğine ve deneyimine bağlı değildir. Hastanın yaşı,  sağlık durumu, cilt durumu, kemik yapısı, sigara kullanımı, kullandığı ilaçlar, yara iyileşmesi ve anatomik yapı ile de çok yakından ilgilidir.

Çankaya’da Burun Estetiğinde Deneyimli Sonuçlar

Burun estetiğinin memnuniyet oranı yüksektir. Yıllarca burnunuza takıntılı davrandıysanız, bu operasyondan alacağınız iyi sonuçlar özgüveninizi artırabilir ve yüz hatlarınızı dengeleyebilir. Rinoplasti, kadınlar için en popüler estetik ameliyatlar arasında ilk altıda yer almaktadır. Hayatınızı değiştirecek bu karar buna değer mi?

Çankaya burun estetiği, birçok cerrah tarafından en zor estetik ameliyat türü olarak kabul edilir ve öngörülebilir sonuçların elde edilmesi ciddi bir eğitim ve deneyim gerektirir. Rinoplasti sonuçları kalıcıdır, ancak zamanla yaşlanma sürecine bağlı olarak hafif değişiklikler meydana gelebilir. Deneyimli uzmanlar tarafından yapılan burun estetiği sizlere en güzel sonucu verecektir.

Burun Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

Burun estetiği yaş  sınırı için hastanın belirli bir yaşa gelmesi beklenir. Çankaya estetik burun ameliyatı olabilmek için kişinin kemik ve kıkırdak gelişiminin tamamlanması gerekmektedir. Vücut gelişimi tamamlaması kadınlarda, erkeklere göre erken olur. Erkeklerde boy ve yüz ve burun uzaması 18 yaşına kadar sürer. Ancak kız çocuklarında genellikle 16 yaşında büyüme durur. Genelde kız çocuklarında gelişim daha erken başlayıp daha erken bitter. Bu nedenle kız çocuklarında 16 yaş  ameliyat için uygun olabilmektedir. Ama erkek çocuklarında 18 yaş sınırı vardır.

Ameliyat Sonrası Bizi Neler Bekliyor?

Burun ameliyatı sonrasında hastanın gözünün çevresinde farklı şiddette morarmalar ve şişlikler görülebilir. Bunlar ameliyatın ardındaki günlerde geçmeye başlar. Fakat bu bir süreçtir ve hemen geçmesini beklemek de doğru olmayabilir. Aynı zamanda morukların aksine şişliklerin inmesi biraz daha vakit alabilir.

Hasta burun estetiği olduktan sonra aynı gün içinde evine gidebilir. Fakat yüzündeki morluklar ve şişlikler henüz bulunduğu için hemen iş hayatına başlaması sorun olabilir kendisi için. Bunun haricinde başta burun kemiği eğriliği ameliyatı olmak üzere tüm burun ameliyatlarının sonrasında hastanın çok dikkatli davranması gerekir. Özellikle burnuna gelebilecek herhangi bir darbeden kesinlikle korunması gerekir. Çankaya bölgesinde burun estetiği olmak isteyenler bizimle iletişime geçebilir.

Çankaya Burun Estetiğinde Doktor Seçimi

Burun estetiği ameliyatı cerrahi açıdan komplike bir operasyon olduğu için mutlaka alanında uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Yüzün tam ortasında yer alan burun  estetik açıdan stratejik önem arz eder. Bu yüzden  bu bölgeye yapılacak her işlem kritiktir. Çankaya burun estetiği ameliyatlarında başarı cerrahın deneyimi ve o güne kadar gerçekleştirmiş olduğu operasyon sayısı yani tecrübesiyle doğru orantılıdır. Operasyondan önce hasta ve cerrah sağlıklı iletişim kurarak birbirlerine beklentilerini ve dikkat edilmesi gereken noktaları açıklamalıdırlar. Bu süreçte hastanın cerraha tam anlamıyla güvenmesi, beklentilerini açıkça dile getirmesi gerekir. Cerrahın da bu beklentilere doğru bir şekilde cevap verebilmesi çok önemlidir.