Burun dolgusu burnu büyütür mü? sorusu en fazla merak edilen konulardandır. Burun dolgusu burun sırtına, burun ucuna ve burun tabanına uygulanır. Hacimlendirme işlemi ile var olan asimetriler ve eğrilikler kamufle edilir, yapılan burun dolgusu ile burun ucu kaldırılır. Tüm bu işlemlerde enjekte edilen madde nedeniyle burunda büyüme olacaktır.

Kimlere Burun Dolgusu Yapılır?

Ankara Burun dolgusu işlemi, burunda çok büyük bir değişime ihtiyacı olmayan kişileri oldukça memnun eden bir uygulamadır. Burun dolgusu, özellikle burun kemerinde hafif çıkıntılar olan kişiler için, burun ucu düşük olan kişiler için ve burun delikleri ile ilgili estetik kaygıları olan kişiler için önerilen bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Cilt dokusuna uyumlu maddelerin ihtiyaç duyulan noktaya enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen işlem çok kısa sürede tamamlanır.

Buruna Dolgu Nasıl Uygulanır?

Genel anlamda ağrısız ve acısız bir işlemdir. Burun dolgusu işlemi cerrahi bir uygulama olmadığı için işlem öncesi bölgeye anestezik kremlerle uygulanan hafif anestezi işlemi yeterli olmaktadır. Bu işlemin ardından hedef bölgelere dolgu malzemesi uygulanır ve işlem ortalama 30 dakikada tamamlanır. Burun dolgusunun avantajlarından biri dolgunun etkisinin hemen ortaya çıkmasıdır. Ayrıca işlemden hemen sonra normal hayata geri dönülebilmesidir.

Burun Dolgusu Zamanla Kalıcı Olur Mu?

Burun dolgusu ilk uygulamadan 18 ay sonra tekrar uygulanabilir. 18. aydaki ikinci uygulamadan sonra 3-5 yıla kadar kalıcılıktan bahaesilebilir. Üçüncü bir uygulamadan sonra ise dolgu neredeyse kalıcı bir görüntü sağlar tekrarlayan uygulamalara genellikle gerek kalmaz

Burun dolgusu ödemi ne zaman geçer?

Dolgu işlemi sonrası ertesi gün özellikle burun ucunca bir miktar kızarıklık be şişlik olur. Genellikle üç gün içerisinde geriler. Bu dönemde burnu direk güneş ışığından korumak çok önemlidir. Kişiler bu kızarıklığı kapatıcı bir ürünle kapatıp sosyal hayatlarına devam edebilirler

burun dolgusu fiyatları

burun dolgusu fiyatları

Ankara Burun Dolgusu Tavsiye

Ankara burun dolgusu tavsiye; burun ucunun kaldırılması, burun kemerindeki deformasyonun giderilmesi için yapılan dolgu işlemleridir. Özellikle cerrahi müdahale gerektirmeyen, daha hafif burun deformasyonlarında oldukça başarılı sonuçlar verir. Burun şekli, kişinin dış görünüşü ve özgüveni üzerinde oldukça etkilidir. Burun dolgusu işlemleri, burunda istenen bölgelere uygulanabilir. Sadece 15 dakika süren işlem sonunda burun şekli daha estetik bir görünüme kavuşur.

Ameliyatsız Burun Estetiği Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Kemik ve kıkırdak dokuda değişiklik yapılmadan uygulanır. Dolayısıyla bu işlem ömür boyu kalıcı değildir. Ameliyatsız burun estetiği dolgusu 18 aya kadar kalıcı olabilir. İşlemin kalıcılığı bazı faktörler ile doğru orantılıdır.

  • Hastanın genetik cilt yapısı,
  • Uygulamayı gerçekleştiren hekimin deneyimi,
  • Uygulamada kullanılacak dolgu malzemesinin tipi ve kalitesi.

Bu faktörler, uygulamanın kalıcılık süresinde belirleyicidir. Böylece dolgu etkisini yitirmeye başladığında pratik bir şekilde tekrarlanalır. Ankarada Burun dolgusu yapan yer ve doktor arayışınızı karşılayabiliriz. Lütfen bizimle iletişime geçiniz.