Ankara burun dolgusu tavsiye; burun ucunun kaldırılması, burun kemerindeki deformasyonun giderilmesi için yapılan dolgu işlemleridir. Özellikle cerrahi müdahale gerektirmeyen, daha hafif burun deformasyonlarında oldukça başarılı sonuçlar verir. Burun şekli, kişinin dış görünüşü ve özgüveni üzerinde oldukça etkilidir. Birçok kişi burun şeklinden memnun olmasa da cerrahi sürecinden korkmakta ya da cerrahi için zaman ayıramamaktadır. Burun dolgusu işlemleri, burunda istenen bölgelere uygulanabilir. Sadece 15 dakika süren işlem sonunda burun şekli daha estetik bir görünüme kavuşur.

Ameliyatsız Burun Dolgusu Estetiği kimlere yapılır ya da yapılmalıdır?

Burun dolgusu her yaş grubuna, şekil vermek için ya da burun ucu düşüklüğünün nefes problemi yaptığı kişilerde iyi bir nefes için uygulanabilir. Burun ucunun dolgu ile kaldırılması sonucu hastaların nefesteki düzelmeyi anında fark etmeleri çok dramatiktir. Aile onayı alınması ile 16 yaş sonrası da ihtiyaca göre uygulanabilir

Burun Dolgusu Fiyatları Değişkenlik Gösterir Mi?

Ankara burun dolgusu fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgi almak üzere doktorunuza başvurabilirsiniz. Burun dolgusunun ücreti, uygulama sırasında kaç adet tüp dolgu kullanılacağı ve seçilmiş olan dolgunun çeşidine göre değişkenlik göstermektedir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Kemik ve kıkırdak dokuda değişiklik yapılmadan uygulanır. Dolayısıyla bu işlem ömür boyu kalıcı değildir. Ameliyatsız burun estetiği dolgusu 18 aya kadar kalıcı olabilir. İşlemin kalıcılığı bazı faktörler ile doğru orantılıdır.

  • Hastanın genetik cilt yapısı,
  • Uygulamayı gerçekleştiren hekimin deneyimi,
  • Uygulamada kullanılacak dolgu malzemesinin tipi ve kalitesi.

Bu faktörler, uygulamanın kalıcılık süresinde belirleyicidir. Böylece dolgu etkisini yitirmeye başladığında pratik bir şekilde tekrarlanabilir. Ankarada Burun dolgusu yapan yer ve doktor arayışınızı karşılayabiliriz. Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Burun Dolgusu Ne İçin Yapılır?

Burun dolgusu, birçok amaçla yapılabilir. Ancak özellikle hafif deformasyonlarda tercih edilir. Çünkü burun kemiğini etkileyen, ileri düzeydeki deformasyonlarda yetersiz kalabilmektedir. Bu nedenle burun dolgusu yaptırmadan önce mutlaka uzman bir doktorun değerlendirme ve yönlendirmesi gerekir. Ankara burun dolgusu için Dr. Sibel BOZTAŞ ile iletişime geçebilirsiniz.

Burun Dolgusu Ağrı Yapar Mı?

Burun dolgusu ağrı yapar mı sorusu sıklıkla sorulan sorular arasında yer alır. Ameliyatsız yapılan bir işlem ve dolgu uygulamaları arasında da konforlu bir işlemdir. Dolgu öncesi uyuşturucu krem yardımıyla hissizleştirilir. Bu nedenle burun dolgusu ağrı açısından çok konforlu bir işlemdir. Dolgusu iğneler kullanılarak yapılmaktadır ve ağrı miktarı çok olmasa da, kişiden kişiye değişen miktarlarda uygulama esnasında ağrı ortaya çıkabilir.

 

Burun Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama sonrasında; nadiren 2 – 3 gün içinde geçen lokal şişlik ve morluk görülebilir. Bunlar enjeksiyondan kaynaklanan yan etkilerdir. Dolayısıyla hiçbir zaman cerrahiden sonra olduğu gibi yoğun şişlik ve morluk oluşmaz.