Yüz mezoterapi fiyatı 2024 tedavi uygulanacak bölge ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Dr. Sibel Boztaş’a olacağınız ön muayene ile fiyat alabilirsiniz. Yüz mezoterapi fiyatı bilgisi için bize ulaşabilirsiniz. Yüz mezoterapinin fiyatları 2024, aldığınız tedavinin türüne ve ihtiyacınız olan seans sayısına bağlıdır. Genel olarak, tek bir oturumun maliyeti  ile açıklamak doğru olmamaktadır. Yüz mezoterapi kozmetik olduğundan ve tıbbi olarak gerekli olmadığından, sosyal sigortalar kurumu ve sigorta şirketleri genellikle bu maliyeti karşılamaz.

Yüz mezoterapisi ilacı, doktor tarafından karışım edilen ve cilt problemlerinin tedavisi için etkinlik gösteren ilaçların, maddelerin, vitamin, mineral, protein, yapı taşlarından oluşmaktadır. Derinin orta tabakasına vitamin, amino asit, mineral ve enzim karışımlarının mikroenjeksiyon yöntemiyle uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Bölgesel olarak hedeflenen noktalara doğrudan ulaşma olanağı sunar. Bu maddeler birbiri ile tepkime yaratmayan ya da olumlu etki yaratan özelliklerine göre de kokteyl halinde yapılır.

Yüze Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Makyaj ve kirden arındırılmış temiz cilde öncelikle ağrının hissedilmemesi için lokal anestezik krem uygulanır. Lokal anestezinin etkisini göstermesi için yaklaşık 30 dakika beklenir. Bu adımdan sonra yüze mikro boyuttaki iğneler vasıtasıyla cilt gençleştirici ilaçlar zerk edilir. Bu ilaçların kullanım miktarı ve içerikleri kişinin talebininin yanı sıra cildin genel durumu gözetilerek değişmektedir. Birçok markanın farklı yüz mezoterapi ürünü vardır ve bunların içerikleri birbirinden farklıdır.

Yüz Mezoterapi Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Yüz bölgesine yapılan mezoterapi yapıldığı andan itibaren uygulandığı bölgenin deri altında etkisini göstermeye başlar. Tedavinin cildin üst bölgelerinde etkisini göstermesi biraz zaman alabilir. Bu nedenle sarkma, kırışıklık gibi sorunlarınızda düzelme görülmesi birkaç haftayı bulabilir. Seanslar ilerledikçe yüz mezoterapinin etkileri dışarıdan da görünür hale gelecek ve cildinizdeki toparlanma, kırışıklıklarda azalma belirginleşecek. Bu süre zarfında yüz mezoterapinin etki etmediğini düşünerek seanslara ara vermemeniz gerekir.

Yüz mezoterapi Sonrası Şişlik Ne Zaman Geçer?

Yüz mezoterapi uygulaması sonrasında bazı kişilerin yüzünde oluşan şişme geçici bir durumdur. Şişme yaşamanız halinde yüz mezoterapi yapıldıktan 24 saat sonra şişlerin inmeye başlar. Birkaç gün içerisinde ise tüm şişlikler kendiliğinden azalarak kaybolur.

Yüz mezoterapi Sonrası Morarma Nasıl Geçer?

Yüz mezoterapi sonrasında bazı kişilerin yüzünde oluşan morarma aynen şişmelerdeki gibi geçici bir durumdur. Oluşan morluklar herhangi ir tedaviye gerek kalmadan birkaç gün içerisinde kendiliğinden azalarak tamamen geçer.

Hangi Cilt Rahatsızlıkları Tedavi Edilir ?

Yüz mezoterapi enjeksiyonları, yaşlanan cilt, yüzeysel çizgiler ve kırışıklıklar, göz altı, saç incelmesi, çatlaklar ve saç incelmesi gibi bir dizi cilt durumunu tedavi edebilir. Bireysel cilt sorunlarınız için hangi Yüz mezoterapi tedavisinin uygun olduğunu bulmak için lütfen bizimle iletişime geçin.