Burun dolgusu fiyatları 2024 yılında ortalama bir fiyat belirtmek bile bu uygulamalar için doğru olmaz. Öncelikle alanında uzman bir doktora danışmak ve ardından yapılacak işlemleri öğrenerek sonucunda fiyat almak en doğru seçenek olarak karşımıza çıkar. Burun dolgularında fiyatlar genellikle kullanılacak malzemenin miktarına ve bölgenin genişliğine göre değişir. Dolgu malzemeleri uzun vadede işlem görmesi istendiği durumlarda maliyeti biraz daha yüksek olmaktadır.

Burun Dolgusu Fiyatları 2024 Değişkenlik Gösterir Mi?

Burun dolgusu fiyatları 2024  yılında değişiklik göstermiştir. Bu konu  hakkında detaylı bilgi almak üzere doktorunuza başvurabilirsiniz. Burun dolgusunun ücreti, uygulama sırasında kaç adet tüp dolgu kullanılacağı ve seçilmiş olan dolgunun çeşidine göre değişkenlik göstermektedir.

Burun Dolgusu Nedir?

Ameliyat olmadan gerçekleştirilen ve kişilerde burnun şeklini düzenlemek amacıyla uygulanan estetik işleme denir. Cerrahi bir müdahale olmadan gerçekleştirilen işlemlerde cilt altında dolgu malzemesi enjekte edilmesiyle burun şekli düzeltilir. Böylece burun dolgusu uygulamalarında burunda var olan boşluklar, girintiler ve asimetrik bozukluklar giderilmektedir. Dolgu malzemesi kullanılarak yapılan bu uygulama sayesinde kişiler istedikleri burun yapısına pratik bir yöntemle kavuşmuş olurlar.

Ankarada burun dolgusu

Ankara’da burun dolgusu

Ankara’da Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu uygulamalarının yapılması hastanın beklentileri dikkate alınarak uzman hekimin yapacağı uygulamanın süreci başlar. Hastanın burun dolgusu yapılacak olan bölgesine lokal bir krem sürülerek uyuşması beklenir. Sonra burun bölgesine hyaluronik asit dikkatli bir şekilde ve uygun dozda ince uçlu iğneler yardımıyla enjekte edilir. Enjeksiyon sonrasında hastanın burun şekli belirlenerek düzgün ve istediği buruna kavuşması sağlanır. Enjeksiyon işlemi genel olarak 15-20 dakika gibi bir sürede tamamlanarak klinik ortamda ve uzman hekim tarafından gerçekleştirilmesi uygundur.

Burun Dolgusu Hangi Durumda  Yapılır?

Burunda oluşan bazı şekil bozukluklarının giderilmesinin istenmesi durumunda uygulanan estetik işlemlerdir. Burun dolgusu işleminde aşağıdaki sonuçlara ulaşılabilir;

 

  • Burun eğrilikleri giderilebilir,
  • Burununuz simetrik hale dönüştürülebilir,
  • Burun-dudak bileşkesi belirginleştirilebilir,
  • Burun-alın bölümü düzeltilebilir,
  • Burun ucu kaldırılabilir,
  • Ameliyattan sonra oluşan sorunlar giderilebilir,
  • Burunun sırtı düzgünleştirilebilir,
  • Burun kanadının çentiklenmesi düzeltilebilir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nedir?

Dolgusunun avantajı burundaki estetik açıdan rahatsızlık veren düzeltmelerin ameliyatsız ve zahmetsiz bir şekilde  yapılabilmesidir. Çünkü burun ameliyatı daha uzun, meşakkatli ve ağrılı bir süreçtir. Herkes bu süreci yaşamak istemez. Burun dolgu uygulaması on ile on beş dakika gibi oldukça kısa bir sürede gerçekleşir ve işlem esnasında vücut üzerinde kalıcı olabilecek her hangi bir iz bırakma gibi riskide olmamaktadır. Bu yüzden burun dolgusu oldukça avantajlı bir uygulamadır. Ayrıca tedavide kullanılan dolgu malzemesi ciltle uyumlu olduğu için herhangi bir alerjik reaksiyon yaşanmaz. Ayrıca burun dolgusu tedavisinin fiyatları ameliyatlı burun estetiği operasyonlarına oranla oldukça uygundur. Burun dolgusu uygulaması ameliyatı düşünen ama henüz karar vermemiş olan ya da ameliyat olmak istemeyen kişiler için iyi bir seçenektir.