Ankara rinoplasti doktor tavsiyesi  arayışındaysanız  sizlere yardımcı olmak isteriz. Rinoplasti yaptırmak isteyen kişiler en iyi rinoplasti yapan doktor arayışına girereler. Kulak Burun Boğaz uzmanı Sibel BOZTAŞ tecrübesi ile yapılan rinoplasti ameliyatlarında amaç burun şekil bozukluğunu düzeltmektir. Burun içinde nefes almaya engel oluşturan kemik eğrilikleri ameliyatı ile birlikte yapılması mümkündür.

Ankara Rinoplasti Doktor Önerisi

Doktor tavsiyesi olarak rinoplasti ameliyatında amaç, yüz ile uyumlu doğal ve daha iyi görünen  burun oluşturmaktır. Yüzünüze en uygun burunu yapmak, en başarılı sonuç olarak kabul edilir. Burunun bazı yerleri küçültülürken bazı yerlerinin büyültülmesi ile yüzde iyi görünen burun sağlanılır. Ameliyatın sonucu sadece cerrahın yeteneğine ve deneyimine bağlı değildir. Çünkü hastanın yaşı,  sağlık durumu, cilt durumu, kemik yapısı, sigara kullanımı, kullandığı ilaçlar, yara iyileşmesi ve anatomik yapı ile de çok yakından ilgilidir.

Rinoplasti Ameliyatı için Hazırlık

Rinoplasti öncesinde doktorunuzla bir ön görüşme gerçekleştirmektedir. Bu görüşmede rinoplasti öncesinde tasarım süreci başlamaktadır. Hastanın fotoğrafları çekilir. Sonrasında hastanın nasıl bir burun istediği ve beklentileri dinlenir. Ayrıca doktorun önerileri ile yüz yapısına en uyun burun şekilleri değerlendirir. Çünkü estetik burun ameliyatı öncesi tasarım sürecini hem hasta hem de doktor için çok önemlidir. Doktorun tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. Sonrasında istenilen burun şekline göre ameliyat öncesi hazırlık aşamasına geçilir.

Burun Estetiği İçin Doktor Seçimi Nasıl Yapılır?

Ankara’da Rinoplasti Hangi Doktora Yaptırılır?

Burunda sorunu olan, nefes alıp vermekte zorlanan kişilerin rahat nefes alabilmek için burun ameliyatı yaptırmak ister. Ayrıca görünüm açısından problemi olan kişilerin estetik bir görünüme kavuşmak ameliyat olurlar. En çok “Ankara’da rinoplasti hangi doktora yaptırılır.” şeklinde sorularla karşılaşırız. Bu yüzden  sizlerde bizimle iletişime geçerek konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Rinoplasti yaptıranlar;

  • Burunda şekil veya deforme bozuklukları
  • Buruna alınan darbeye ile oluşan şekil bozuklukları
  • Solunumu güçleştiren, nefes almayı zorlaştıran durumlar
  • Burun ucundan memnun olmayanlar
  • Simetrik olmayan görüntüyü
  • Kişilerin burunlarında yüz şeklini bozan kötü görüntüyü düzeltmek
  • Burundaki çöküntüleri düzeltmek
  • Kemerli burun yapısını düzeltmek için burun ameliyatı yaptırırlar.

Dr. Sibel Boztaş

22 Kasım 1979 doğumluyum. Küçücükken kararını çoktan vermiş olduğum  doktorluk mesleğine 1998 yılında Gazi Üniversitesi Tıp fakültesi’ni kazanarak ilk adımımı atmış oldum. Altı yıllık tıp fakültesi eğitimi sonrası 2005 yılında Dr.Abdurrahman Yurtarslan Ankara Onkoloji Hastanesi’nde çok kıymetli hocalarımdan kulak burun boğaz ve baş boyun cerrahisi alanında uzmanlık eğitimi almaya başladım. Bu paha biçilemez asistanlık eğitimim sırasında kulak burun boğaz hastalıkları tanı ve tedavisi yanı sıra baş boyun tümörlerinin tanı ve tedavisinde de ileri seviye bir eğitim aldım. Baş boyun tümörlerinin tedavisi hala tedavi listemde yer almaktadır. Uzmanlık eğitimim tamamlandıktan sonra 2010-2011 yılları arasında Bozüyük Devlet Hastanesi’nde zorunlu hizmet görevimi yaptım. 2011-2012 yılları arasında Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi’nde , 2012-2014 yılları arasında Eskişehir Acıbadem Hastanesi’nde çalıştım. 2014-2021 yılları arasında Ankara 29 Mayıs Devlet Hastanesi’nde çalıştım. 2022’den bu yana muayenehanemde hizmet vermekteyim .