Ankara dudak dolgusu uygulamasında doktorun deneyimli olması önemlidir. Basit bir işlem olmasına rağmen doğru dozda ve doğru şekilde uygulanmazsa istenmeyen yan etkilere yol açabilir. Bu nedenle işlemin mutlaka deneyimli bir doktor tarafından yapılması gerekir. Çünkü her klinikte kullanılan hyaluronik asit dudak dolgusunun markası ve fiyatları farklı olacağı gibi beklediğiniz sonuçlar ve buna bağlı kullanılacak dolgu miktarı da Ankara dudak dolgusu fiyatları 2024 yılında etkiler. Ayrıca  yüksek dozda, birkaç seans uygulama yapılması gerekiyorsa fiyatlar yükselebilir.

Bundan dolayı dolgu işlemi için kullanılacak malzeme, gerçekleştirilen işlem kalitesi, uygulamanın yapıldığı klinik, uygulamayı gerçekleştiren uzman gibi birçok nokta dolgu fiyatlarının belirlenmesi üzerinde önemli etkiler oluşturmaktadır. Çünkü özellikle kullanılan dolgu malzemesi, markası ve kullanılan malzeme miktarı gibi noktalarda büyük fiyat değişimleri oluşturabilir.  Bu nedenle Ankara’da dudak dolgusu 2024 yılı  fiyatları için farklı veriler ortaya çıkacaktır.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Kollajen ve elastindeki azalma nedeniyle dudaklar yaşla birlikte incelir. Yaşlı hastalarda dudaklara yapılan dolgu enjeksiyonu dudaklara doğal kıvrımlar kazandırmayı amaçlar. Dudak üstünde oluşan çizgileri azaltmayı, kaybedilen hacmi yerine koymayı amaçlar. Aynı işlem genellikle genç hastalarda dudak hacmini artırarak görünümü iyileştirmek için yapılır. Böylece genç yaşta daha dolgun dudaklar için, ileri yaşta ise dikey dudak kırışıklıklarının, dudaktaki yaşa bağlı hacim kaybının ve ağız köşesi sarkmalarının tedavisinde kullanılır.

Dudak dolgusu Ankara

Ankara Dudak Dolgusu Tavsiye

Ankara Dudak dolgusu tavsiye arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere bu uygulama hakkında kısa bilgiler verecektir. Dudakların hacim kazanması ve daha güzel görünmesi için insan doğasına özdeş hyalüronik asitin dudağa enjekte edilmesidir. Bu nedenle işlem kozmetik bir işlemdir, cerrahi müdahale gerektirmez.

Kimler Dudak Dolgusu Yaptıramaz?

Hyalüronik asit içeren dudak dolgusunun herhangi bir zararı bulunmasa da bazı durumlarda dudak dolgusu yapılması tavsiye edilmez.

  • Hamile ve emziren kişilerin dudak dolgusu yaptırması tavsiye edilmez.
  • Otoimmün hastalıklara sahip kişilerin hastalıklarının aktif olduğu dönemde,
  • Uçuk enfeksiyonun aktif olduğu dönemde,
  • Dudağında açık yara bulunan kişilere dudak dolgusu yapılmaz.

Dudak dolgusu ile neler yapılabilir?

Dolgu ile birçok işlem yapılabilmektedir.

  • Dudak dolgunlaştırma, hacim kazandırma,
  • Dudakların şekillendirilmesi,
  • Asimetri ve simetri bozuklukları giderilir,
  • Sarkmalara karşı düzeltme,
  • Dudaklara kontur yapılması,
  • Yapılan konturun belirginleştirilmesi,

 Dudak dolgusunun yan etkileri nelerdir?

Uzman Hekimler tarafından uygulanması gereken bir işlemdir. Çünkü deneyimsiz kişiler tarafından yapılırsa istenmeyen sonuçlar elde edilebilir. Bu yüzden yan etkiler sıklıkla yaşanabilir. Bunun haricinde çok fazla riskli bir uygulama değildir. Hafif morarma, kızarıklık ve şişlik dışında yan etki görülmez. Bu etkiler de birkaç gün içinde kendiliğinde geçer.