Mezoterapi tavsiye edilen doktor Ankara’da arıyorsanız Uzman Dr. Sibel Boztaş sizi bu konuda bilgilendirecektir. Cilt gençleştirme ve diğer birçok amaç için uygulanan mezoterapi, belirli yaşlara ulaşmış tüm erkek ve kadınlarda işe yarar.

Mezoterapi Nedir? Neden Yapılır?

Mezoterapi insan cildine enjeksiyon yoluyla uygulamayı sağlayan bir medikal estetik uygulamasıdır. Cildin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, amino asit, hyalüronik asit gibi temel içerikleri cilt problemi yaşanan alanlara uygulanır. Yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkışında cildin var olan kalitesinde yaşadığı kayıplar ana rol oynar. Çünkü elastin ve kolajen sentezi bozulan ciltte kırışıklık, leke, sarkma, parlaklık kaybı gibi birçok yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Mezoterapi cilt dokusunun kalitesini korumak için yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmaya yatkın olduğu bölgelere uygulanır. Böylece yıpranma sürecini mümkün olduğunca ertelemeyi amaçlar.

Ankara Mezoterapi Fiyatları

Mezoterapi Fiyatları

Ankara Mezoterapi Fiyatları 2023

Ankara mezoterapi fiyatları 2023, aldığınız tedavinin türüne ve ihtiyacınız olan seans sayısına bağlıdır. Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak için Dr. Sibel Boztaş ile iletişime geçebilirsiniz. Mezoterapi kozmetik olduğundan ve tıbbi olarak gerekli olmadığından, sosyal sigortalar kurumu ve sigorta şirketleri genellikle bu maliyeti karşılamaz.

Ankara Mezoterapi Uygulayan Doktor Önerisi

Mezoterapi yapan doktor önerisi, kişinin yaşına ve cilt yapısına bağlı olmakla birlikte genellikle 2. veya 3. seanstan sonra görülmeye başlanır.  Güneş hasarı ve kollajen kaybı birleşerek cildin dolgunluğunu ve görünümünü bozar. Yüz mezoterapisinde ürün cildin içine ve altına direkt olarak veya mikro iğneleme yöntemi ile verilir. Mezoterapisi cildi yenileyen, cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntemdir.

Ciltte kollajen sentezini uyarır; gençleşme, sıkılaşma ve parlaklık sağlar. Yüz mezoterapisi sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Böylece cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Ayrıca kırışıklıklar hafifler. Sonunda cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Makyaj ve kirden arındırılmış temiz cilde öncelikle ağrının hissedilmemesi için lokal anestezik krem uygulanır. Lokal anestezinin etkisini göstermesi için yaklaşık 30 dakika beklenir. Bu adımdan sonra yüze mikro boyuttaki iğneler vasıtasıyla cilt gençleştirici ilaçlar zerk edilir. Bu ilaçların kullanım miktarı ve içerikleri kişinin talebininin yanı sıra cildin genel durumu gözetilerek değişmektedir. Birçok markanın farklı mezoterapi ürünü vardır ve bunların içerikleri birbirinden farklıdır. Sonuç olarak Mezoterapi tavsiye edilen doktor arayışınız için bizimle iletişime geçiniz.